WARSZTATY ARTYSTYCZNE, DECOUPAGE DLA DZIECI


Serdecznie zapraszamy na kreatywne zajęcia
artystyczne dla dzieci!




 




Proponowane przez nas zajęcia twórcze, to dla najmłodszych możliwość poznania szerokiego wachlarza różnorodnych technik plastycznych, ciekawych tajników sztuki, oraz podstawowych zagadnień teoretycznych z tej dziedziny.

Spotkania rozwiną zdolności manualne dziecka, pobudzą jego wyobraźnię, nauczą kreatywnego i twórczego myślenia a przede wszystkim uwrażliwią dziecko na otaczający go świat. Nauczą się też współdziałania w grupie, podczas wspólnych realizacji plastycznych.
Na zajęciach poruszany będzie temat ochrony środowiska 
 i sposobów zmniejszania szkodliwego wpływu na nie. 
Dzieci wyrażają siebie nie tylko poprze rysunek i malarstwo, rzeźbę i ceramikę, mozaikę ale również eko-plastykę. Sztuka recyclingu w połączeniu ze sztuką „tradycyjną” pozwala im przetworzyć i nadać nowe znaczenie przedmiotom. 
Zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności manualne, ale przede wszystkim pobudzają i rozwijają wyobraźnię oraz chęć tworzenia.

Program zajęć przygotowujemy w oparciu 
o konspekt rozwojowych zajęć tworzony dla dzieci
przez zaprzyjaźnioną z naszą pracownią psycholożką. 

 Dotknij sztuki razem z nami!!! 





 W cenę  warsztatów wliczone są wszelkie materiały plastyczne niezbędne do wykonania prac (kleje, farby, media, werniksy, papier, surówki do zdobień, itp),  narzędzia i akcesoria ( pędzle, gąbki, pojemniki, suszarki, itp.) oraz fartuchy ochronne dla każdego uczestnika.

Posiadamy sale dydaktyczne przygotowane 
specjalnie do zajęć artystycznych. 

Oferujemy również możliwość skorzystania z szatni 
jak i czytelni dla rodziców oczekujących na swoje pociechy.


Zapewniamy napoje dla uczestników warsztatów.

 

Pełna oferta zajęć i programu urodzin poniżej:

 WARSZTATY DLA DZIECI  

w wieku od 4 do 8 lat oraz w wieku od 9 do 13 lat





Warsztaty dla dzieci trwać będą 2 godziny.



Każde zajęcia to inny temat, m.in.:

 glina, masa solna, martwa natura, collage,

witraż, rysowanie węglem, rysowanie pastelami, 

decoupage, transfer wydruku na drewnie,

 modelarstwo, zajęcia stolarskie,

witraż, malowanie twarzy, eko zabawki,

z wizytą u krawca, filcowanie, malowanie jedwabiu,

oraz wiele innych kreatywnych i rozwijających zajęć !!!




PONIŻEJ  SZCZEGÓŁOWO OPISANA OFERTA KILKU WARSZTATÓW, KTÓRE POSIADAMY W OFERCIE.

Przykładowe zdjęcia z zajęć dostępne poniżej 
Najnowsze zdjęcia publikujemy 
na stronie facebooka:

 https://www.facebook.com/pages/Bia%C5%82y-Kredens-pracownia-artystyczna/211343595630263?ref=hl

Mały Świat”
Warsztaty rozwijania wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy, eko farb, kolorowych papierów, materiałów o ciekawych wzorach tworzyć będziemy bajkowe, niesamowite postaci.
To zajęcia jedne z najbardziej uwielbianych przez dzieci.

Solna Kraina”  
Podczas warsztatów dzieci nauczą się tworzyć w masie solnej. 
Będziemy tworzyć maski, zwierzaki, ulubione postaci z bajek.
Przygotowane dekoracje zostaną pomalowane i ozdobione eko produktami.

Rzeźbimy w glinie”
Warsztaty poświęcone technice rzeźbienia w glinie.
Na zajęciach poruszany będzie temat dziedzictwa kulturowego Gdańska dotyczący przedmiotów użytku codziennego, które towarzyszyły dawnym gdańszczanom i towarzyszą również nam w nieco zmienionej formie. Dzieci dowiedzą się jak zmieniał się wygląd, materiał i kolorystyka w/w przedmiotów. Poznają wartość tych przedmiotów i odkryją ich znaczenie na nowo tworząc swoje własne prace w glinie.

"U krawca"
Podczas zajęć dzieci będą doklejać do swojej odrysowanej sylwetki ozdób, papierowych przedmiotów( zegarek, teczka, rakieta itd.). Dzieci dowiadują się jak wygląda schemat budowy jego ciała. Uczy oraz pozwala zapamiętywać kierunki góra-dół oraz otwiera dzieci na nowe kreatywne pomysły podczas tworzenia garderoby.

"Collage"
Collage dziecko wykonuje z różnych materiałów, takich jak: papier, gazeta, słoma, włóczka, glina, sznurki, kawałki skóry, itp. Dobiera te materiały i zestawia ze sobą według własnego pomysłu,
łącząc je niekiedy z rysunkiem lub malunkiem. Dziecko ma możliwość urzeczywistnienia swoich fantazji. Faktura zastosowanych materiałów w collage może dziecku poddać pomysł rozwiązania założonego problemu.


"Frottage"

Technika odciskania faktury dowolnych przedmiotów (np. drewna, tkaniny, liści, kamieni) na powierzchni papieru przez przyłożenie papieru do danej rzeczy i mocne pocieranie go ołówkiem (lub innym podobnym narzędziem).

"Decoupage"

Mali artyści ozdobią drewniane szkatułki, tworząc niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wazoniki na kwiaty. Do ozdabiania wykorzystane zostanie to co w decoupage najważniejsze czyli  serwetki, papiery kolorowe, farby, złocenia, lakiery do spękań.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci, które nigdy nie próbowały decoupage oraz tych, które mają już za sobą pierwsze kroki w tej sztuce i chciałyby poszerzyć swoje umiejętności.


"Wycisk koloru"

Na płycie szklanej dziecko maluje farbami temperowymi ( plakatówka ) swój obraz. Następnie płyta szklana wraz z naniesionym obrazem zostaje przykryta zwilżoną w wodzie białą tkaniną.
Delikatne pocieranie tkaniny palcami powoduje, że obraz ze szkła zostaje przeniesiony na tkaninę. Intensywność wyciskanego koloru zależy od siły nacisku palca.


"Technika wikolowy materiał"


Do wykonania pracy plastycznej w tej technice potrzebne są: tektura, biała tkanina, klej wikol, woda, farby plakatowe ( tempery ). Przygotowujemy tkaninę wymiarem trochę większą niż tektura. Tkaninę zanurzamy w roztworze wody i kleju wikolu ( 0,5 kleju, 0,5 wody). Następnie mokrą tkaninę układamy na tekturze starając się uformować ją tak, żeby powstały ciekawe efekty fakturowe.
Na tak przygotowanym podłożu można już malować farbami. Formowanie tkaniny może być inspirowane tematem, który chcemy malować.
Po wyschnięciu klej utwardza tkaninę i powstaje trwała praca plastyczna o ciekawej fakturze.

"Rysunek na jedwabiu"

Malowanie na jedwabiu to technika plastyczna, która może dziwić, zaskakiwać, inspirować ucznia do eksperymentowania.
Na jedwabiu naciągniętym na drewnianej ramie rysujemy pożądany wzór mazakiem “ znikającym”.
Następnie po zaznaczonym wzorze rysujemy guttą. Gutta to środek oddzielający kolor, rozprowadzany przy pomocy pojemniczka z metalową końcówką.
Pola ograniczone liniami gutty wypełniamy farbami do malowania na jedwabiu. Można malować na jedwabiu bez użycia gutty. Jedwab zwilżyć zwyczajną serwatką, która uniemożliwi rozpływanie się farb. Malować można na suchej powierzchni. W technice malowania na jedwabiu dodatkowe efekty plastyczne powoduje użycie soli i spirytusu. 

 "Filcowanie"

W trakcie spotkań dzieci poznają historię i proces wytwarzania filcu. Poznają rodzaje zwierząt, których wełna służy do jego wytwarzania. Stopniowo uczą sie wykonywać przedmioty -  korale, broszki, kwiaty, etui, torby a nawet odzież. Poznają sposoby ozdabiania filcu.

Dotknij sztuki razem z nami! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz